February Worship Assistants
Trustees:  Denny Asbert
 
Communion Asstistants
 
2/3:  10:00 (one service)  Mike & Trish McGarry, Mindy & Phil Coath
2/10:  8:00  Mike Bauer
10:45  Tina Meredith, Maggie Finnegan, David Mull & Tracey Bracale
2/17:  8:00  Terry Piersol
10:45  Dan Feist, Tom Sheehan, Kim Fretz, Frank & Laura Gunson
2/24:  8:00  Karen Asbert
10:45  Brittany Staub, Stephanie McMullan, Deb & Mac Fritz
 

Acolytes/Crucifers & Torch Bearers 

2/3:  10:00 (one service)  Christopher F./Christopher F.
2/10:  8:00  Ashley R./Ashley R. 10:45  Kiersten I./Kiersten I.
2/17:  8:00  Alaina M./Pooja A. 10:45  Eric M./Caroline M.
2/24:  8:00  Christopher F./James F. 10:45  Lily G./Max N.
 
Tech Table: 
 
2/3:  10:00 (one service)  John/David Mull
2/10:  8:00  Gene 10:45  Dan
2/17:  8:00  David F. 10:45  David F.
2/24:  8:00  Ken 10:45  Jim
 
Ushers: 
 
2/3:  10:00 (one service)  Team 6
2/10:  Team 1 2/17:  Team 2 2/24:  Team 3
 
Children’s Church: 
 
2/3:  10:00 (one service)  Marchesanis
2/10:  Karen Thomas
2/17:  Reichers

2/24:  Amy Stebner

Altar Guild: Kelly Granato & Becki Fretz
 
Greeters
 
2/3:  10:00 (one service)  Eric & Becky Fretz & sons, Murray & Elaine O’Cain and Karlee
Team 5:  John Krais, Carol Ferguson & Tammy Jordan
2/10:  8:00  Dennis Stuckey/George & Helen Schad
10:45  Team 6:  Darrell & Karen Lewis/Marianne Claypotch
2/17:  8:00  Gladys Pouchan/Dave & Susan Firering
10:45  Team 1:  Sarah & Shaun Nye/Tom Sheehan
2/24:  8:00  Donna Wanamaker/Gleann Peak
10:45  Team 2:  Matt & Maggie Finnegan/Karen Brown
 

Tot Spot:

2/3:  10:00 (one service)
2/10:  8:00  OPEN  10:45  Jennifer Ruiz
2/17:  8:00  Peg Shiley  10:45  OPEN
2/24:  8:00 OPEN  10:45  Kim Fretz
 

Children’s Sermon: 

2/3:  10:00 (one service)  Brenda Johnson
2/10:  8:00  Danielle Lau 10:45  Stephanie McMullan
2/17:  8:00  Karen Asbert 10:45  Judy Lukens
2/24:  8:00  Jackie Perry 10:45  Darrell Lewis
 

Readers:

2/3:  10:00 (one service)  Will Moyer
2/10:  8:00  Rose Nixon 10:45  Cindy Butler
2/17:  8:00  Anne Pennypacker 10:45  Patty Lebow

2/24:  8:00  Mark Rehrer 10:45  Phil Coath

Counting Teams:
 
2/3:  10:00 (one service)  Team D—Will Moyer
2/10:  Team E—Denise Staub
2/17:  Team F—Patty Esslinger

2/24:  Team G—Kurt Meyers